Підсумки конференції-тренінгу

Підсумки конференції-тренінгу

25 вересня відбулася довгоочікувана та важлива подія – конференція-тренінг «Алгоритм дій у випадку домашнього насильства та як його попередити».

Конференція-тренінг проводилась в рамках реалізації проєкту «Країна без бар’єрів для нечуючих». Протидія насильству щодо жінок з порушенням слуху» за підтримки Фонду соціального захисту інвалідів, Міністерства соціальної політики України та Міністерства внутрішніх справ України.

Секретар громадської організації « Громадський рух «Соціальна єдність» Антон Гулідін привітав присутніх та поділився основними досягненнями та ідеями щодо проєктів та програм, які реалізує громадська організація для осіб з інвалідністю протягом останніх шести років. Він наголосив, що цього року команда громадської організації реалізує кілька проєктів за підтримки Фонду соціального захисту інвалідів, одним із яких є цей проєкт для нечуючих та слабочуючих жінок, слоган якого – #БУДЬ НЕЗЛАМНОЮ. Власне, проєкт та нинішній захід стали важливою складовою та результатом ідей та ініціатив, які були задумані командою задля вирішення проблеми домашнього насильства в сім'ях нечуючих. Про це не прийнято говорити вголос, але багато жінок та дівчат потерпають від домашнього насильства і не знають, як діяти та протидіяти в таких ситуаціях.

Тому ми й вирішили винести тему протидії домашньому насильству на обговорення за участі кращих експертів та представниць (і представники також прийшли!) цільової аудиторії.

Учасники – жінки та дівчата з порушеннями слуху ознайомилися з основними поняттями та ознаками, формами домашнього насильства, розбиралися у методах протидії насильству. Вони також отримали рекомендації щодо того, куди звертатися, як поводитися та що потрібно зробити, коли ви постраждали від насильства. Розібратися в цьому допомагали Сергій Альошкін, начальник управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України, Олександра Голуб, голова громадської організації «Ліга захисту прав жінок «Гармонія рівних», експертка, юристка та Валерій Грець, представник громадської організації «УКРАЇНА БЕЗ ТОРТУР» та благодійної організації «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ. ХЕРСОН», експерт, психолог.

Спілкування було легким та невимушеним, оскільки конференція-тренінг супроводжували професійні перекладачі з/на жестову мову.

Учасники заходу отримали багато корисної інформації про особливості протидії домашньому насильству щодо жінок з порушенням слуху, ставили запитання та розглядали конкретні ситуації за допомогою експертів.

Учасниці та учасники також отримали блок інформаційних брошур:

 • Про домашнє насильство,
 • Види домашнього насильства.
 • Як діяти, якщо ви постраждали від домашнього насильства.
 • Як спілкуватися з кривдником та протидіяти насильству.

Блок психолога допоміг учасницям розібратися щодо:

 • передумов виникнення насильства;
 • причин тривожних станів та як оцінювати ситуацію з різних кутів зору;
 • причин сварок вдома та мобінгу на роботі;
 • існування кіл підтримки, на кого варто опиратися в складних життєвих ситуаціях;
 • складових власного Я;
 • індивідуальних потреб та обмежених можливостей;
 • факторів насильства та способів протидії тощо.

Психолог запропонував блок практичних вправ та разом з учасниками провів його в ігровій формі, дав можливість кожній присутній особі перевірити на собі вправи на зменшення впливу стресу та негативних емоцій. Було багато запитань та інтерактивних завдань.

В рамках проєкту «Країна без бар’єрів для нечуючих». Протидія насильству щодо жінок з порушенням слуху» найближчим часом через віджет на сайті громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» se.org.uа жінки з порушенням слуху матимуть можливість отримувати консультації психолога та юриста, які допоможуть при вирішенні ситуацій з насильством, в які потрапляють нечуючі та слабочуючі жінки та дівчата. Перекладачі жестової мови забезпечуватимуть безбар'єрне спілкування нечуючих з експертами.

Учасниці та учасники заходу отримали кілька приємних бонусів від організаторів:

- безкоштовні квитки на концерт «Вечірнього Кварталу» цього ж вечора (переклад на жестову мову концерту забезпечувався в рамках ініціативи громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» та MEGOGO «Дивись як чутно»);

- 60 хвилин відеозв’язку в застосунку «Перекладач ЖМ» для вільної комунікації з оточуючими (забезпечення перекладу з/на жестову мову);

- запрошення на подальшу фотосесію в рамках реалізації проєкту.

Захід відбувся в ХАБІ 4.0. у Києві, що знаходиться на Подолі (Ярославський провулок, ⅓).

Проєкт реалізовується за підтримки Фонду соціального захисту інвалідів, Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, партнером проєкту також виступила Правозахисна спілка інвалідів.

Читайте також