Підсумки онлайн-конференції

28 вересня відбулася онлайн конференція-тренінг на тему «Домашнє насильство: що робити, як протидіяти та як попередити». Конференція-тренінг проводилась в межах реалізації проєкту«Країна без бар’єрів для нечуючих». Протидія насильству щодо жінок з порушенням слуху»за підтримки Фонду соціального захисту інвалідів, Міністерства соціальної політики України та Міністерства внутрішніх справ України.

Відкрив конференцію секретар ГО « Громадський рух «Соціальна єдність» Антон Гулідін. Зокрема він наголосив, що тема домашнього насильства надважлива, особливо в період пандемії, тому саме такі заходи з професійними експертами та експертками важливі для вирішення тих складних питань, про які важко говорити.

У питаннях захисту прав жінок допомогла розібратися юристка – Софія Корнєєва, яка наголосила, що потрібно боротися за свої права та не боятися звертатися за допомогою в Європейський суд. Розглянули учасники й основний документ із захисту прав людини в Європі, яким користуються всі європейські країни та Україна. Перелік основних прав людини (право на приватне життя, свободу, заборону жорстокого поводження, повагу до сімейного життя, справедливий суд, ефективні засоби захисту). Штрафи для держав, які порушують права людини, визначені в Конвенції.

Також адвокатка – Анастасія Зернова розповіла про механізм протидії домашньому насильству та спеціальні заходи, які передбачені законодавством щодо протидії домашньому насильству, зокрема: терміновий заборонний припис стосовно кривдника та обмежувальний припис стосовно кривдника.Спікерка наголосила, що для успішного запобігання та протидії насильству треба проводити заняття з навчання навичок ефективного спілкування та мирного розв'язання конфліктів.

Сергій Альошкін, начальник управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України дав рекомендації щодо того, куди звертатися, як поводитися та що потрібно зробити, коли ви постраждали від насильства.Він оприлюднив статистичні дані щодо того, яка кількість жінок зверталися до поліції за 2020 рік та скільки жінок отримали допомогу.

Валерій Грець, психолог, разом з онлайн-аудиторією розібрав конкретні історії жінок, які постраждали від домашнього насильства та допоміг учасницям розібратися в проблемі. Він наголосив, що людина в своїй проблемі зазвичай «зашорена» і бачить тільки те, що їй болить. Тому звернувшись у кризовому стані по допомогу і не отримавши її (або не ту допомогу), людина замикається і відчуває себе непотрібною, виникають думки про неповноцінність, непотрібність, суїцид і таке інше. Доповідач також запропонував блок практичних вправ для зменшення стресу та негативних емоцій.

Насильство у родині – це глобальна проблема ХХI століття в усьому світі. Любов Крикун, експертка з міжнародного досвіду щодо протидії домашньому насильству, практично розібрала найпоширеніші міфи (хибні уявлення), які заважають попередженню і подоланню домашнього насильства.

Захід пройшов надзвичайно активно та цікаво.

Матеріали для перегляду та завантаження: http://surl.li/aocoj

Нагадаємо, що проєкт реалізується за підтримки Фонду соціального захисту інвалідів, Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, партнером проєкту також виступила Правозахисна спілка інвалідів.

Читайте також