Підсумки року

Підсумки року

Команда громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» починає підводити підсумки 2021 року. Цей рік для нас був просто надзвичайним! Ідея безбар’єрності, над якою ми працювали протягом шести років, знайшла втілення на загальнодержавному рівні. Наші напрацювання лягли в основу Національної стратегії розбудови безбар’єрного простору в Україні, а представники нашої команди успішно працюють в Національній Раді безбар’єрності.

Велика вдячність за підтримку Першій леді України Олені Зеленській. Робота в ініційованому нею масштабному проєкті з безбар’єрності є неоціненним досвідом для нас! А ще можливістю реального втілення всіх задумів, які наша команда формувала протягом всього часу існування ГО «Громадський рух «Соціальна єдність».

Дякуємо також всім профільним міністерствам та відомствам держави, з якими саме цього року стартували наші спільні проєкти, спрямовані на розбудову безбар’єрного простору в Україні. Разом ми створювали унікальні інформаційні продукти, які вже зараз дозволяють робити гарантовані державою послуги доступними для людей з різними формами інвалідності, без винятків і обмежень.

Особлива вдячність за спільну роботу Міністерству соціальної політики та особисто міністерці Марині Лазебній, Міністерству внутрішніх справ та особисто міністру Денису Монастирському і раднику міністра внутрішніх справ України Антону Геращенку, міністерству охорони здоров’я та очільнику відомства Віктору Ляшку. Це завдяки вашій небайдужості і високій професійності лікарні, установи соцзахисту, «гарячі» телефонні лінії, державні і муніципальні заклади щодня стають доступнішими для всіх громадян, незалежно від фізичних чи особистісних особливостей. А конституційні права: на працю, навчання, відпочинок є реальними.

Також хочемо відзначити наших партнерів, які вже почали активно працювати у напрямку створення безбар’єрного простору для нечуючих та слабочуючих українців. Дякуємо очільникам міських рад, обласних державних адміністрацій та усім представникам влади, які почали приділяти увагу питанню забезпечення перекладу необхідної у повсякденному житті інформаціі на жестову мову для нечуючих українців.

Один з наших гіперпроєктів має чудову назву «ВІЛЬНО!» і в цьому слові втілена вся багатогранність безбар’єрності. Разом ми показали приклад того, що безбар’єрність в Україні – це реально і здійсненно.
Ми горді з того, що саме цього року наші ініціативи стали помітним явищем і в Європейському просторі, і в світі. Спеціальна комісія ООН назвала наш спільний з міською владою Харкова досвід унікальним і гідним застосування в усіх країнах світу.

Ми плідно співпрацювали протягом року з Офісом Ради Європи в Україні і маємо перспективи подальшої співпраці в потужних європейських проєктах.

Цей рік нам приніс багато позитивних підсумків. Дуже важливим досвідом для нас стала реалізація чотирьох проєктів, з якими громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» перемогла у конкурсі, оголошеному Фондом соціального захисту людей з інвалідністю. Велика вдячність команді Фонду за довіру. Друзі, дякуючи вам, ми змогли розбудувати кілька напрямків безбар’єрності в Україні для людей з порушеннями слуху різного ступеню. Проєкти:
• «Країна без бар’єрів для нечуючих: Протидія насильству щодо жінок з порушенням слуху»;
• «Країна без бар’єрів для нечуючих: Моніторинг доступності об’єктів соціально значущої інфраструктури»;
• «Країна без бар’єрів для нечуючих: Створення умов для соціальної адаптації людей з порушенням слуху»;
• Інклюзивна інформаційна онлайн платформа «ВІЛЬНО» стали помітним явищем у соціумі.

Протягом року, що минає, ми знайшли немало нових друзів і однодумців. Підписані угоди про співпрацю з ключовими представниками громадського сектору. Зокрема, нашими партнерами стали такі відомі в Україні та за її межами громадські структури як «Міст» та «Безбар’єрість».


Ми потужно розгорнули роботу у багатьох областях України. Нас підтримують і з нами співпрацюють не лише в Києві, Харкові, Одесі, Дніпропетровську, Львові, Запоріжжі, а й в більшості обласних центрів держави. Наша інтерактивна мапа доступності щодня збагачується новими і новими адресами добрих справ.
І це чудово!

А ще цього року на наших пабліках, сайтах додалося нових підписників і прихильників. І це не може не радувати, адже саме це є підтвердженням потрібності і перспективності нашої справи, яку ми любимо і якій служимо щодня.

Тож з Новим роком всіх!
З новими планами і мріями, новими сподіваннями і – новими можливостями.
Давайте робити Україну, наш спільний дім, – потужною, комфортною і – без бар’єрів!

Читайте також