Робоче місце для людей з інвалідністю

Робоче місце для людей з інвалідністю

Підприємство зобов’язане облаштувати спеціальне робоче місце – це вимога законодавства. Існує низка нормативних актів, які регулюють доступ до приміщення. Якими повинні бути приміщення для вільного доступу людей, котрі пересуваються на кріслах колісних, а також для людей з порушенням зору, слуху?

Державні будівельні норми.

У державних будівельних нормах чітко прописано, які мають бути вимоги до вхідної групи – це пандуси, інформаційні таблички, дзвіночок для виклику допомоги, якщо людина на кріслі колісному або, наприклад, відвідувач – людина старшого віку. Допомоги потребують також, на рівні з іншими, маломобільні групи населення.

Облаштування приміщення.

Всередині приміщень, які мають декілька сходинок, повинні бути пандуси. Також це можуть бути мобільні пандуси (дві широкі металеві пластини, які дозволяють проїхати на кріслі колісному). Окрім того, мають бути визначені особи, які допомагають людям з інвалідністю, маломобільним групам населення рухатися, – вони скеровують маршрут. Причому, інформаційні таблички повинні бути продубльовані також  шрифтом Брайля та мнемосхемами.

Мнемосхема – це схема, яка дозволяє людям з порушенням зору переміщатися в приміщенні. У цій схемі прописані всі шляхи евакуації: коридори, назви кабінетів. Людина може їх бачити, тому що інформація розміщена на помаранчевому тлі, окрім того, все це повинно бути продубльовано шрифтом Брайля. Також потрібно передбачити поручні між поверхами та туалетні кімнати для людей з інвалідністю.

Отже, робоче місце має бути доступним, без застосування фізичних зусиль для того, щоб до нього добратись.

• Зручність. Часто в громадських місцях відсутні пандуси або вузький прохід, в результаті чого вхід в будівлю є неможливим. Тому потрібно це враховувати,  щоб усім було зручно.

• Комунікація та доступ до інформації. Люди з порушенням слуху чи зору повинні, на рівні з іншими, отримувати необхідну інформацію, тому важливо забезпечити їх спеціальними програмами.

• Комфортним робоче місце повинно бути не тільки з середини, а й зовні.

• Мають бути обладнані пандуси та широкі вхідні двері.

• Повинні бути  доступними необхідні комп’ютерні програми.

• Потрібно облаштувати доступне та комфортне  паркування. Це особливо гостра тема для жителів міст з різними формами інвалідності.  Вирішення цього питання є одним з першочергових. 

Читайте також