Відповідь Уповноваженого ВР України з прав людини на наше звернення

Відповідь Уповноваженого ВР України з прав людини на наше звернення

Ми зверталися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо висловлення зауважень та пропозицій до окремих положень проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю» (реєстр. No 5344-д від 18.11.2022). Ознайомитися з нашим зверненням можна за покликанням.

На зауваження та пропозиції ГО «Соціальна єдність» було отримано відповідь:

«На Ваш лист до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (далі – Уповноважений) щодо висловлення зауважень та пропозицій до окремих положень проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю» (реєстр. No 5344-д від 18.11.2022) (далі – законопроєкт) повідомляємо.

Межі повноважень та спосіб, у який має право діяти Уповноважений, визначені Конституцією України та Законом України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» (далі – Закон).

Згідно з частиною другою статті 4 Закону діяльність Уповноваженого доповнює існуючі засоби захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина, не відміняє їх і не тягне перегляду компетенції державних органів, які забезпечують захист і поновлення порушених прав і свобод.

Зокрема, Уповноважений не наділений правом законодавчої ініціативи у Верховній Раді України відповідно до статті 93 Конституції України.

Разом із тим, Уповноважений має право вносити в установленому порядку пропозиції щодо вдосконалення законодавства України у сфері захисту прав і свобод людини і громадянина (пункт 31 статті 13 Закону).

З огляду на зазначене, а також враховуючи, що Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів (далі – Комітет) є головним комітетом із підготовки та попереднього розгляду зазначеного вище законопроєкту, Секретаріатом Уповноваженого було направлено лист на адресу Комітету щодо розгляду висловлених у Вашому листі зауважень і пропозицій та врахування їх під час розгляду законопроєкту.

Комітет поінформував Уповноваженого про те, що відповідно до частини другої статті 110 Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України від 10.02.2010 No 1861-VI, наразі підготовлено доопрацьований у Комітеті законопроєкт, про що Вам повідомлено окремим листом.

Разом із тим, із викладеними у Вашому листі зауваженнями та пропозиціями до законопроєкту ознайомлено народних депутатів України – членів Комітету.

Крім того, звертаємо Вашу увагу, що висловлені Вами зауваження частково співпадають із зауваженнями до вказаного законопроєкту, що містяться у висновку Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України від 22.11.2022.

Комітет запевнив, що у разі прийняття законопроєкту за основу, його буде доопрацьовано зі всіма зацікавленими сторонами (в тому числі громадськими організаціями) до другого читання.

Надані Вами пропозиції та зауваження до законопроєкту взято до уваги в Секретаріаті Уповноваженого та буде враховано в роботі.

У разі незгоди з наданою відповіддю Ви маєте право оскаржити її в порядку, визначеному статтею 16 Закону України «Про звернення громадян».

Читайте також