Запорізький ЦНАП доступний для нечуючих

Запорізький ЦНАП доступний для нечуючих

Раді повідомити, що географія безбар’єрності розширюється!

2 червня за сприяння громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» у Запорізькій області запроваджено послугу онлайн перекладу жестовою мовою. Зокрема, у ЦНАПі Вознесенського району запрацював застосунок «Connect PRO». Відтепер нечуючі та слабочуючі відвідувачі зможуть значно простіше й оперативніше вирішити всі питання, пов’язані з видачею паспортів, довідок та іншого. Членкиня громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» Оксана Яркіна особисто демонструвала онлайн-сервіс та розповіла про те, як він працює.

Така можливість у Запоріжжі з’явилася вперше. І це значний крок до якісного обслуговування громадян без винятків та обмежень. Раніше слабочуючі та нечуючі люди могли спілкуватися зі спеціалістами лише письмово або залучати представника за довіреністю, що серйозно впливало і на якість комунікації, і на швидкість вирішення тих чи інших питань, з якими звертаються до ЦНАПу. Тепер цей процес значно спростився і відвідувачі з порушенням слуху не відчуватимуть себе «не такими, як всі», а зможуть вільно отримати послуги, так само, як це роблять інші.

До речі, спеціальний застосунок «Connect PRO», для цілодобового відеозв’язку з центром соціального супроводу нечуючих та слабочуючих людей (перекладачами жестової мови), планують запровадити в усіх державних установах у Запоріжжя. І це – один з чудових прикладів соціальної відповідальності влади, адже вони демонструють в дії піклування про людей з порушенням слуху.

До речі, досвід громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» щодо доступності державних послуг для слабочуючих та нечуючих людей ліг в основу Національної стратегії безбар’єрного простору, реалізація якої ініційована першою леді Оленою Зеленською. Напрацювання ГО успішно запроваджені та діють в понад десяти областях України і Запоріжжя – чергове місто, яке долучилося до проєкту «Країна без бар’єрів для нечуючих».

Детальніше в сюжеті:

Читайте також