Країна без бар'єрів

Країна без бар'єрів

Ідея створення програми «Країна без бар’єрів» з’явилася ще у 2018 році. Вже тоді громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» працювала у напрямку реалізації масштабних завдань, які сприяли б руйнуванню бар’єрів для людей з різними формами інвалідності.

Чим глибше команда занурювалася в тему інвалідності та вивчала особливості та потреби людей з різними формами інвалідності – тим більше приходило усвідомлення того, що охопити існуючими ресурсами усіх людей, які мають ту чи іншу форму інвалідності (а це близько 2,5млн) – неможливо. Саме тому було прийнято рішення сконцентруватися на людях з порушенням слуху, адже в команді були нечуючі колеги. До кінця 2020 року усі зусилля громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» були спрямовані на людей з порушенням слуху, а це близько 400 000 нечуючих і більше 1 мільйону слабочуючих.

Втім, не припинявся процес вивчення потреб людей з різними формами інвалідності, маломобільних груп населення, сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, одиноких людей, людей старшого віку. Великий об’єм даних було проаналізовано через призму потреб людей, які мають потребу у допомозі. Проводилися різноманітні заходи, опитування, збиралися фокус-групи з однією метою – виявити, з якими проблемами стикаються люди з різними формами інвалідності. Так, на початку 2020 року, з’явилася ідея створення Національного соціального порталу «ВІЛЬНО!», який має стати ключем до вирішення існуючих проблем та бар’єрів у людей з різними формами інвалідності.

Досвід та досягнення команди не залишилися непоміченими та лягли в основу Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка ініційована Першою леді Оленою Зеленською. Члени команди громадської організації увійшли до Ради безбар’єрності та на державному рівні вже впроваджують грандіозні та незворотні зміни.

«Країна без бар’єрів» в нашому розумінні – країна, в якій не тільки створені, а й забезпечені рівні можливості для всіх людей, в тому числі й для людей з різними формами інвалідності. Тому з 2021 року команда громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» спрямувала свою роботу на всіх людей з різними формами інвалідності, а також на усі інші категорії громадян, які мають потребу у допомозі.

Наша команда готова допомогти кожному, хто цього потребує.