В Україні громадяни з порушенням слуху не можуть змінити виборчу адресу

В Україні громадяни з порушенням слуху не можуть змінити виборчу адресу

Минуло більше трьох місяців як Центральна виборча комісія затвердила порядок зміни виборчої адреси. Однак, в Україні немає статистики скільки людей з порушенням слуху скористалося цією нагодою, а тим паче з числа ВПО.

Після нашої зустрічі з секретарем громадської організації “Громадський рух “Соціальна єдність” Антоном Гулідіним, ФРОНТ-ОФІС Луганської області, Донецької області та АР Крим, враховуючи численні звернення людей зі статусом ВПО, які мають обмеження слуху, та перед якими постає багато проблем не тільки з виборчими процесами, подали ряд звернень до органів влади.

Люди з порушенням слуху мають проблеми з моменту перетину КПВВ. Там немає осіб, які можуть надати допомогу людям з порушенням слуху і немає перекладачів. Вони не можуть отримувати якісні послуги від соціальних служб (оскільки там не має фахівців, які можуть спілкуватись), така ж сама ситуація існує скрізь в банківських установах та медичних закладах України.

У зв’язку з чим координатори громадської ініціативи Фронт-Офіс звернулися до Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, Галини Третьякової з проханням розглянути на Комітеті ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, можливість вирішення існуючих проблем та провести відповідне слухання в Комітеті із запрошенням представників громадської ініціативи Фронт-Офіс та представників громадських організацій осіб з порушенням слуху з Луганської і Донецької областей та АР Крим з метою напрацювання пропозицій захисту прав ВПО з порушенням слуху.

Comments are closed.