Цифрові рішення для людей з порушенням слуху

Громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» популяризує сучасні IT-рішення для нечуючих та слабочуючих людей на державному рівні. Досвід та напрацювання громадської організації увійшли до Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, що ініційована Першою леді Оленою Зеленською, а представники команди стали членами наглядової ради безбар’єрності.

Статистика України свідчить про 41 млн. населення та ~2 млн людей з порушеннями слуху різного ступеню. Близько 400 000 українців у світі спілкуються жестовою мовою, сприймаючи її як рідну та єдину. Нечуючі люди постійно стикаються з необхідністю вирішення термінових потреб та стикаються з бар’єрами.

Для нечуючих людей все навколо – інакше:

  • 40% нечуючих уникають необхідності читати та писати. Тексти та субтитри – не вихід.
  • Читання по губах не дає можливості повноцінно зрозуміти суть.
  • Пошук роботи та працевлаштування – складний квест.
  • Отримання якісних послуг в державних та муніципальних установах – мрія.
  • Здійснити телефонний дзвінок. Голосно покликати на допомогу. Підтвердити особистість голосом…

Все, що звикли робити інші, для людей з порушенням слуху перетворюється на нескінченну низку бар’єрів. Оточуючі говорять «іноземною» мовою, адже для нечуючих рідна мова – жестова. Діалоги у снах люди з порушенням слуху бачать жестовою мовою. Люди з порушенням слуху мають рівні права і повинні мати такі самі можливості, як і інші громадяни України.

ЄДИНІ В УКРАЇНІ СПЕЦІАЛІЗОВАНІ ЛІЦЕНЗІЙНІ IT-РІШЕННЯ ДЛЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ ЛЮДЕЙ З ПОРУШЕННЯМ СЛУХУ

Connect PRO

Для спілкування в оффлайн (в установах та організаціях)

Програмне забезпечення інсталюється на пристрій, який знаходиться у вільному доступі для відвідувачів з порушенням слуху.

Докладніше

Connect WEB

Для спілкування в онлайн просторі (сайт, мобільні застосунки)

Веб-віджет встановлюється на сайт Замовника та дозволяє нечуючим користувачам вільно спілкуватися з представниками організації.

Докладніше

Перекладач ЖМ

Перекладач ЖМ

Для індивідуального користування (перекладач ЖМ у смартфоні)

Застосунок завантажується на смартфон нечуючої або слабочуючої людини, що забезпечує доступ до перекладача ЖМ у режимі 24/7.

Докладніше

Дані сервіси забезпечують доступ до послуг онлайн перекладачів жестової мови 24/7 (без попереднього запису до перекладача, узгодження часу).

Використання сучасних цифрових сервісів для людей з порушенням слуху державними та муніципальними установами – це:

  • Повноцінна реалізація права на доступ до організації для людей з повною або частковою втратою слуху, адже передбачено забезпечення перекладом з/на жестову мову.
  • Забезпечення миттєвої можливості отримувати онлайн доступ до одних з найкращих в Україні перекладачів жестової мови та, відповідно, до послуги перекладу з/на жестову мову в режимі 24/7.
  • Гарантія швидкого зв’язку з перекладачами жестової мови: завдяки реалізованим алгоритмам, нечуючим та слабочуючим людям не потрібно чекати вільного часу перекладача, оскільки забезпечується багатоканальний зв’язок із декількома перекладачами одночасно.
  • Реальна можливість для швидкого встановлення віддаленого зв’язку через сайт закладу/організації для нечуючої людини без необхідності персонального візиту: можливість здійснення телефонного дзвінку за участі перекладача жестової мови, отримання консультацій, тощо.
  • Створення рівних можливості для всіх користувачів сайту, оскільки завдяки додатковим послугам з адаптації контенту у нечуючих та слабочуючих користувачів є можливість отримувати інформацію на сайті та офіційні листи-відповіді від установи зрозумілою мовою – жестовою.

Програмне забезпечення не порушує чужих прав інтелектуальної власності, оскільки права на програмне забезпечення, що використовується під час надання сервісу, належить нам на підставі Ліцензійного договору із правоволодільцем. Отже, ми пропонуємо повністю легальне використання програмних засобів.