Моніторинг доступності

Моніторинг доступності

«Країна без бар’єрів для нечуючих: Моніторинг доступності об’єктів соціально значущої інфраструктури» – проєкт, з яким громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» перемогла у конкурсі, оголошеному Фондом соціального захисту інвалідів.

Термін реалізації: до кінця 2021 року.

Громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» вже не перший рік займається створенням безбар’єрного простору для людей з порушенням слуху. Чимало державних та муніципальних організацій було відвідано членами команди та, на жаль, зроблено невтішні висновки – більшість з них не адаптовані під потреби людей з повністю або частково втраченим слухом. Втім, це не єдина категорія українців, які позбавлені можливості отримувати послуги без бар’єрів. Саме тому створено спеціальну програму, у рамках якої буде проведено моніторинг доступності та надано конкретні рекомендації щодо створення комфортних умов для отримання послуг людьми з різними формами інвалідності.

Дана програма – для людей з різними формами інвалідності та маломобільних груп населення щодо доступу до фізичного оточення, транспорту, інформаційно-комунікаційних систем, технологій, послуг. На виконання завдань програми буде проведено аналіз доступності організацій та установ на предмет безбар’єрності для людей з порушенням слуху. Учасники проєкту відвідають заклади та установи та оцінять рівень адаптованості цих організацій до потреб людей з порушенням слуху. Буде проаналізована можливість комунікації та вирішення соціально-побутових питань у лікарнях, органах місцевої влади, центрах надання адміністративних послуг та інших державних та комунальних закладах, куди час від часу необхідно звертатися за отриманням тих чи інших послуг.

Проєкт націлений на створення інклюзивного простору для осіб з різними формами інвалідності, адже це забезпечує реальну можливість вести незалежний спосіб життя і всебічно розвиватися. У рамках проєкту буде проведено моніторинг більш ніж 100 об’єктів по Україні та будуть надані конкретні рекомендації щодо усунення існуючих бар’єрів. Ці рекомендації стосуватимуться не тільки безбар’єрності для людей з порушенням слуху, а й для людей з іншими формами інвалідності.

Зробимо разом цей світ комфортним для всіх, без винятків та обмежень!

Україні без бар’єрів – бути!

 

Підсумковий звіт, PDF

Новини проєкту