Заклади та установи, адаптовані під потреби нечуючих: покрокові дії

Друзі! Хочемо подякувати усім, хто надіслав нам об’єкти соціально значимої інфраструктури у вашому місті, які потрібно перевірити на предмет доступності у рамках програми «Країна без бар’єрів для нечуючих». Моніторинг доступності об'єктів соціально значимої інфраструктури».

Громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» реалізовує цю програму для того, щоб в кожному місті України створювались рівні можливості для людей з порушенням слуху, на рівні з іншими громадянами.

Ви запитували, як буде проходити моніторинг та як це вплине на зміни. Тому розповідаємо.

  1. Перше. Ми відвідаємо різні заклади та установи, які є життєво необхідними для людей з порушенням слуху, та дізнаємося, чи створені умови для вільної комунікації.
  2. Друге. Якщо умови не створено, якщо у закладі немає жодних інструментів комунікації між представниками закладу та людьми із порушенням слуху – наша команда надасть рекомендації щодо того, як створити безбар’єрний простір.
  3. Трете. Якщо умови створено і нечуючий чи слабочуючий відвідувач може вільно спілкуватися з представниками організації – ми додамо адресу цієї установи на спеціальну мапу доступності.

Мапа доступності – це спеціальне рішення, карта, куди ми додаємо будь-які організації та установи, які адаптовані під потреби людей з різними формами інвалідності. Детальніше про мапу ми розповімо у наступному відео.

Запуск цієї карти – це стимулювання державних та муніципальних організацій щодо використання інструментів комунікації між представниками таких об’єктів з людьми із порушенням слуху як того вимагає Конвенція ООН про права людей з інвалідністю.

Програма «Країна без бар’єрів для нечуючих». Моніторинг доступності об'єктів соціально значимої інфраструктури» реалізується Громадською організацією «Громадський рух «Соціальна єдність» до кінця 2021 року, тому обов’язково пишіть нам, якщо знаєте, які об’єкти потребують уваги.

Проєкт реалізовується за підтримки Фонду соціального захисту інвалідів, Міністерства соціальної політики України.

Читайте також