Доступність об'єктів: роботу розпочато

В сучасному світі, на жаль, існує велика кількість перепон і бар’єрів, які перешкоджають людям з різними формами інвалідності почуватися вільно в усіх сенсах цього слова. Українцям з порушенням слуху дуже важко в реалізації своїх прав, адже усі навколо говорять іншою мовою. В отриманні якісних послуг, взадоволенні базових потреб, вдоступі до інформації та зв’язку – всюди бар’єри.

Обмеженість доступу до інформації перешкоджає не тільки розвитку особистості, а й можливості повноцінної реалізації своїх прав, як громадян. Комунікаційні бар’єри знижують інтеграцію до суспільного життя нарівні з іншими громадянами.

Громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» розпочала реалізацію масштабної програми: «Країна без бар’єрів для нечуючих». Моніторинг доступності об'єктів соціально значимої інфраструктури». Програма спрямована на здійснення моніторингу об’єктів соціально значимої інфраструктури. Ми особисто відвідаємо лікарні та поліклініки, центри надання адміністративних послуг, органи місцевої влади та інші заклади з великою метою – проаналізувати їх доступність для нечуючих та слабочуючих українців. Важливо, щоб люди з порушенням слуху мали рівні права та можливості комунікації з представниками будь-яких державних та муніципальних організацій для вільного вирішення соціально-побутових та інших питань.

Напишіть в коментарях або в особисті повідомлення на фейсбук сторінці Громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність», які саме установи необхідно відвідати та оцінити на предмет доступності у рамках програми «Країна без бар’єрів для нечуючих». Моніторинг доступності об'єктів соціально значимої інфраструктури».

Проєкт реалізовується за підтримки Фонду соціального захисту інвалідів, Міністерства соціальної політики України.

Читайте також