
Громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» співпрацює з Фондом соціального захисту інвалідів. У рамках співпраці, за підтримки Фонду соціального захисту інвалідів реалізуються проєкти Національного рівня.
-
«Країна без бар’єрів для нечуючих: Протидія насильству щодо жінок з порушенням слуху»
Проєкт спрямований на організацію та проведення заходів для забезпечення правової та психологічної допомоги жінкам та дівчатам з порушеним слуху чи втраченим слухом, які стали жертвами домашнього насильства у сім’ї. У рамках реалізації проєкту проводитимуться офлайн та онлайн тренінги-конференції на тему «Алгоритм дій у випадку домашнього насильства та як його попередити», куди запрошені профільні експерти – юрист та психолог. Проєкт передбачає не тільки інформування жінок з порушенням слуху щодо теми насильства, видів домашнього насильства та покрокових дій, як себе захистити, а й зйомку соціальних відеороликів.
-
«Запуск інклюзивної інформаційної онлайн платформи «Вільно»»
Національний соціальний портал «ВІЛЬНО!» базується на трьох ключових проєктах: «Працюй ВІЛЬНО!», «Навчайся ВІЛЬНО!», «Пересувайся ВІЛЬНО!». Кожен проєкт передбачає конкретні мету та завдання. «Працюй ВІЛЬНО!» запущено спільно с Офісом ради Європи в Україні та Міністерством соціальної політики України. Портал виступає комунікаційним майданчиком, де соціально відповідальні роботодавці знаходитимуть співробітників з різними формами інвалідності та працевлаштовуватимуть до себе. Проєкт «Навчайся ВІЛЬНО!» покликаний знищити бар’єри для людей з порушенням слуху та зору в освітній сфері. Зокрема, мова йде про сучасні освітні матеріали, які доступні в онлайн просторі. Команда порталу адаптуватиме контент від партнерів відповідно до особливостей сприйняття людьми з порушенням слуху, а також для людей з частково або повністю втраченим зором.
-
«Країна без бар’єрів для нечуючих: Створення умов для соціальної адаптації людей з порушенням слуху»
У рамках реалізації проєкту громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» забезпечуватиме нечуючих та слабочуючих користувачів мобільного застосунку «Перекладач ЖМ» 270 хвилинами для цілодобового відеозв’язку з перекладачами жестової мови Центру соціального супроводу нечуючих та слабочуючих людей. Мобільний застосунок «Перекладач ЖМ» створено для індивідуального користування людьми з порушенням слуху, які потребують допомоги у перекладі з/на жестову мову. Перекладач під’єднується до діалогу та все, що кажуть голосом, транслює жестовою мовою, а все, що жестовою мовою каже нечуючий – перекладач озвучує голосом. Перекладачі також можуть здійснити телефонний дзвінок, представляючи інтереси користувача застосунку.
-
«Країна без бар’єрів для нечуючих: Моніторинг доступності об'єктів соціально значимої інфраструктури»
Це – спеціальна програма для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення щодо доступу до фізичного оточення, транспорту, інформаційно-комунікаційних систем, технологій, послуг, тощо. У рамках проєкту буде проведено фізичний моніторинг державних та муніципальних об’єктів людьми з інвалідністю на предмет їх доступності та безбар’єрності. У рамках проєкту усім закладам, установам та організаціям, які будуть відвідані, надаватимуться рекомендації щодо усунення бар’єрів. Усі об’єкти, які пройдуть перевірку та вважатимуться безбар’єрними для людей з різними формами інвалідності, будуть нанесені на спеціальну інтерактивну мапу доступності, яка створена громадською організацією «Громадський рух «Соціальна єдність».