Міністерство соціальної політики

Міністерство соціальної політики

Громадською організацією «Громадський рух «Соціальна єдність» було підписано Меморандум про співпрацю з Міністерством соціальної політики України. Створення соціального середовища рівних можливостей для людей з різними формами інвалідності – один з пріоритетних напрямів діяльності Мінсоцполітики. Спільно з «Громадський рух «Соціальна єдність» Міністерством соціальної політики почали впроваджуватися проєкти з урахуванням потреб людей з порушенням слуху, а також реалізуються конкретні дії у напрямку працевлаштування людей з різними формами інвалідності.

У рамках співпраці реалізовано:

Гаряча лінія звернень та консультацій для людей з інвалідністю, адаптована під потреби людей з порушенням слуху

Спільний проєкт Мінсоцполітики та громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність», за підтримки першої леді Олени Зеленської. У рамках реалізації проєкту передбачено повний супровід звернень нечуючих та слабочуючих людей на урядову «гарячу лінію», а саме – надання вичерпної відповіді на запит та її адаптація на жестову мову.

На сайті інстальовано спеціальний веб-віджет, використовуючи який до діалогу підключається перекладач жестової мови. Користувач сайту може за допомогою перекладача жестової мови отримати відповіді на найпоширеніший запитання, уточнити деталі щодо незрозумілого на сайті контенту, залишити своє звернення представникам Мінсоцу та отримати відповідь зрозумілою мовою – жестовою.

Пілотний проєкт «Працюй ВІЛЬНО!» у рамках Національного соціального порталу «ВІЛЬНО!»

Міністерство соціальної політики разом із проєктом Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні» підтримали громадську організацію «Громадський рух «Соціальна єдність» та запустили спільний проєкт «Працюй ВІЛЬНО!».

Даний проєкт дозволить людям з різними формами інвалідності публікувати резюме на сайті та знаходити актуальні вакансії, що відповідають не тільки досвіду, здібностям та побажанням, а й особливостям стану здоров’я.

Даний проєкт порталу також залучає соціально відповідальних роботодавців, які готові працевлаштовувати, створивши необхідні умови для цього, людей з різними формами інвалідності.

За підтримки Міністерства соціальної політики України реалізуються 4 проєкти до кінця 2021 року:

  • «Країна без бар’єрів для нечуючих: Протидія насильству щодо жінок з порушенням слуху»

  • «Запуск інклюзивної інформаційної онлайн платформи «Вільно»»

  • «Країна без бар’єрів для нечуючих: Створення умов для соціальної адаптації людей з порушенням слуху»

  • «Країна без бар’єрів для нечуючих: Моніторинг доступності об'єктів соціально значимої інфраструктури»

У березні 2022 р. до проєкту «Волонтерський колл-центр» долучилося Міністерство соціальної політики України та у співпраці з командою ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» реалізовуються наступні завдання:

  1. Задоволення продовольчих потреб –  продукти харчування, у тому числі дитяче харчування, питна вода та їх доставка до місць призначення.
  2. Забезпечення одягом та взуттям, товарами першої необхідності, гігієнічними засобами та їх доставка до місць призначення.
  3. Забезпечення медичними засобами — лікарські засоби, імунобіологічні препарати (вакцини), медичні вироби, допоміжні засоби до них, медичне обладнання та їх доставка до місць призначення.
  4. Евакуація/вивезення/переміщення цивільного населення із місцевості, де ведуться бойові дії та з небезпечних територій у безпечні місця.
  5. Розвиток гуманітарного штабу – завезення гуманітарних вантажів в Україну, вивантаження, перерозподіл, транспортування гуманітарних вантажів із міст Львів, Брацлав, Вінниця у регіони з нагальною потребою в допомозі.
  6. Облаштування місць розміщення громадян, які у зв’язку з бойовими діями залишили місце проживання/перебування (вимушеним переселенцям).