Харківська міська рада

Харківська міська рада

Громадською організацією «Громадський рух «Соціальна єдність» було підписано Меморандум про співпрацю з Харківською міською радою у рамках проєкту «Країна без бар’єрів для нечуючих». У рамках співпраці, спільно с технічним партнером, майже усі муніципальні установи та організації міста Харків адаптовано під потреби людей з порушенням слуху. Співпраця з Харківською міською радою у напрямку створення безбар’єрного простору для людей з порушенням слуху отримала високу оцінку моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

За рік роботи проєкту в Харкові:

 • ~5200 харків’ян скористалися послугами перекладачів жестової мови використовуючи сучасні цифрові сервіси та взяли участь у заходах, що ініціювала ГО «Громадський рух «Соціальна єдність»
 • 4054 звернень харків’ян до муніципальних закладів та установ супроводжувалися перекладачами жестової мови завдяки Connect PRO
 • 818 харків’ян скористалися спеціальним веб-віджетом Connect WEB, що інстальовано на сайтах державних установ
 • 226 годин перекладу з/на жестову мову було забезпечено перекладачами ТОВ «Технології для людей» за 11 календарних місяців

У рамках реалізації проєкту проводяться різноманітні заходи за підтримки, за участі, та за ініціативи ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» спільно з Харківською міською радою та технічним партнером. Ось деякі з них:

 1. Прийом громадян з використанням Connect PRO. В усіх закладах розміщено інформаційні вказівники про обслуговування нечуючих громадян. Досвідчені перекладачі жестової мови з контактного центру надають професійний та якісний переклад в режимі 24х7х365.
 2. Навчання персоналу по використанню програмного забезпечення. Розроблено навчальний відеокурс https://youtu.be/LjYs1s8UJ8o. Проводиться навчання співробітників держустанов, що обслуговують нечуючих та слабочуючих громадян м. Харкова.
 3. Карта доступності: Харківська міська влада забезпечила майже всі міські заклади спеціальними засобами для комфортної комунікації з нечуючими людьми. Установи позначені спеціальними наліпками «Обслуговуємо нечуючих» та включені до інтерактивної карти доступності https://se.org.ua/availability-map
 4. Пілотний проєкт QR-код. В поліклініках міста Харкова встановлено QR-коди для швидкого зв'язку з перекладачем жестової мови. QR-коди розміщуються біля реєстратури, у кабінеті лікаря та на території поліклініки поліклініки. Завдяки цій системі, нечуючий має можливість зателефонувати до перекладача жестової мови, залишити відгук, скаргу чи пропозицію відносно обслуговування в державній установі.
 5. За підтримки громадської організації «Громадський Рух» Соціальна єдність» та соціальної ініціативи MEGOGO «Дивись як чутно», до дня сім’ї було проведено безкоштовний перегляд фільму з перекладом на жестову мову! Захід відбувся 8 липня о 18:00, у місті Харків.
 6. ГО «Громадський Рух «Соціальна єдність» провела турнір з боулінгу, приурочений до Дня молоді! Захід відбувся 28 червня 2021. Адреса: Місто Харків, ТРЦ Нікольський. Боулінг клуб «LuckyStrikе».

Історичний екскурс у проєкт «Харків для нечуючих»

 1. 01.08.2020р. – 31.12.2020р. Спільна ініціатива влади міста Харкова до вирішення проблем комунікації людей з порушенням слуху у соціумі. Проведення пілотного проєкту для людей з порушенням слуху та впровадження сучасних цифрових сервісів для нечуючих та слабочуючих відвідувачів більш ніж в 60 закладах охорони здоров’я Харкова.
 2. Громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» створила в Харкові відокремлений центр з підтримки. Члени громадської організації допомагають нечуючим та слабочуючим харків’янам, залучають людей з порушенням слуху до користування вже діючими новітніми сервісами комунікації у муніципальнх установах, навчають представників комунальних закладів користуванням застосунками.
 3. Спеціальне ліцензійне програмне забезпечення Connect PRO та Connect WEB інстальовано майже в усіх муніципальних установах. Повний перелік закладів за посиланням. На сайтах організацій встановлений веб-віджет, який дозволяє харків’янам з порушенням слуху вирішувати важливі питання в режимі онлайн.