Перемога в конкурсі ФСЗІ

Ще одна позитивна новина цього літа.
Кілька місяців тому громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» взяла участь у конкурсі, оголошеному Фондом соціального захисту інвалідів. Було представлено декілька проєктів, над якими команда плідно працювала протягом тривалого часу і які базуються на практичному досвіді роботи ГО. Це унікальні напрацювання, які не мають аналогів в Україні, їх реалізація сприятиме розбудові безбар’єрного середовища в нашій державі. Презентував проєкти Антон Гулідін, секретар ГО «Громадський рух «Соціальна єдність». Наші проєкти були поміченими і належно поціновані. Ми отримали заслужену перемогу і отримали можливість реалізувати чотири масштабні проєкти.

Раді повідомити також, що вже з серпня ми почали працювати над реалізацією проєктних планів: сформували команди, узгодили покроковий план дій і почали роботу, як завжди, на конкретний результат. Більше 5 років ми опікуємося людьми з порушенням слуху та робимо все, що від нас залежить, щоб життя нечуючих та слабочуючих українців змінилося на краще. Команда «Громадський рух «Соціальна єдність» має незмінну і чітку мету: щоб люди з різними формами інвалідності були вільними від бар’єрів та жили комфортним життям, мали такі ж самі права й можливості, як і інші громадяни держави.

Найближчим часом буде дуже багато інформації щодо проміжних результатів кожного з проєктів. Усі вони різні, мають свої особливості та етапи. Ось коротка інформація про кожний напрямок нашої роботи, яку команда реалізовуватиме до кінця 2021 року:

1. «Країна без бар’єрів для нечуючих: Протидія насильству щодо жінок з порушенням слуху» – проєкт, який спрямований на проведення заходів для забезпечення правової та психологічної допомоги жінкам та дівчатам з порушеним слуху чи втраченим слухом, які стали жертвами домашнього насилля у сім’ї. Насильство – поширене явище в наш час. Тому якщо для чуючих жінок та дівчат більш-менш зрозумілий алгоритм дій, то для нечуючих або для тих, хто має порушення слуху та спілкується жестовою мовою, це зробити набагато складніше, адже всюди комунікаційні на психологічні бар’єри.

2. «Країна без бар’єрів для нечуючих: Моніторинг доступності об’єктів соціально значущої інфраструктури» – програма для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення щодо доступу до фізичного оточення, транспорту, інформаційно-комунікаційних систем, технологій, послуг. Спрямований на здійснення аналізу доступності організацій та установ для людей з порушенням слуху, щодо можливості комунікації та вирішення соціально-побутових питань у лікарнях, органах місцевої влади, центрах надання адміністративних послуг та ін. Важливо створити інклюзивний простір для осіб з різними формами інвалідності, тобто можливість вести незалежний спосіб життя та всебічно розвиватися. У рамках проєкту буде проведено моніторинг більш ніж 100 об’єктів по Україні та будуть надані конкретні рекомендації щодо усунення існуючих бар’єрів.

3. «Країна без бар’єрів для нечуючих: Створення умов для соціальної адаптації людей з порушенням слуху» – це програма про забезпечення рівних прав і можливостей осіб з інвалідністю до освіти, праці, культури, фізичної культури і спорту, надання соціальних послуг та залучення осіб з інвалідністю до суспільної діяльності. Надання особам з інвалідністю можливість всебічно брати участь у всіх аспектах життя. Людям з порушенням слуху, які спілкуються жестовою мовою, вкрай необхідний супровід перекладача жестової мови. Саме тому у рамках проєкту користувачам застосунку «Перекладач ЖМ» будуть надані безкоштовні хвилини для цілодобового відеозв’язку з перекладачами жестової мови Центру соціального супроводу нечуючих та слабочуючих людей.

4. Запуск інклюзивної інформаційної онлайн платформи «ВІЛЬНО». Ця програма дозволить забезпечити людей з інвалідністю інформацією, яка доступна у різних форматах та враховує особливості сприйняття людей з різними формами інвалідності. Весь контент на порталі адаптовано на жестову мову (біля усіх текстових блоків інстальовано спеціальну кнопку, при натисканні якої відкривається відео з перекладом на жестову мову). Найближчим часом відбуватиметься популяризація порталу та його можливостей, а також допомога людям з різними формами інвалідності у напрямках працевлаштування та доступності різних об’єктів для безбар’єрного їх відвідування.

Протягом останніх п’яти місяців 2021 року ми зосереджені на реалізації цих чотирьох проєктів для сприяння формуванню якісної системи соціального захисту людей з різними формами інвалідності, зокрема, з порушенням слуху. Впевнені, що такі проєкти сприятимуть створенню гідних умов життя з рівними правами та можливостями.Команда ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» переконана, що тільки через досвід, експертність та плідну працю можна досягти позитивного результату. Ми неодмінно будемо тримати вас в курсі усіх подій та звітуватимемо про всі етапи реалізації кожного з чотирьох проєктів.

Читайте також