Презентація «Працюй ВІЛЬНО!» для бізнесу

Презентація «Працюй ВІЛЬНО!» для бізнесу

18 червня 2021 року у селі Лютіж Вишгородського району Київської області відбулися презентаційні заходи щодо пілотного проєкту «Працюй ВІЛЬНО!» для представників бізнесу, а також для людей з різними формами інвалідності.

Заходи мають суто практичний, інформативний та тренінговий характер. Сценарний план презентаційного дня передбачав низку заходів різного формату. Втім, в основному мова йшла про конкретні шляхи втілення головних принципів проєкту «ВІЛЬНО!» з тим, аби розбудувати державу, яка б не мала бар’єрів та обмежень в соціумі.На відкритті заходу виступили  Євген Котик, перший заступник міністерки соціальної політики України, Олексій Арсенюк, керівник Всеукраїнського центру реабілітації для осіб з інвалідністю «Лютіж», Сюзанна Мнацаканян, керівниця проекту Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні».

Проєкт «Працюй ВІЛЬНО!», створений ГО «Громадський рух «Соціальна єдність», за сприяння Міністерства соціальної політики України та Офісу Ради Європи в Україні, презентував секретар ГО Антон Гулідін, який окрім презентації основного функціоналу порталу також подякував усім, хто причетний до проєкту.

Під час презентації наголошувалося на унікальності проєкту, який став першим в історії Незалежної держави, спрямованим на вирішення всіх питань повноцінної життєдіяльності осіб з інвалідністю. Звичайно, це стало можливим завдяки реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні, що ініційована Першою леді Оленою Зеленською. Про безбар’єрний бізнес та зміни, що відбулися в цьому середовищі  протягом останніх п’яти років йшлося у виступі представниці European Business Association Ольги Бойко. Ольга поділилася цікавими дослідженнями на тему того, як змінилася Україна з точки зору безбар'єрності, які конкретні дії робить Міністерство соціальної політики а також представники сфери бізнесу. Примітно, що за останні 5 років в Україні позитивні тенденції, щодо соціальних та професійних можливостей для людей з різними формами інвалідності.

У рамках заходу відбулася серія майстер-класів для чотирьох груп, для кожної з яких було презентовано окремий вид професійної діяльності. Відвідувачі побували в гостях у реабілітолога, перукаря, бджоляра та слабочуючого шеф-кухаря, який не тільки показував процес приготування паельї з морепродуктів, а а й пригощав учасників. За кожною групою на майстер-класах був закріплений перекладач жестової мови, що дозволило не відчувати жодних комунікаційних бар'єрів.

«Комунікаційні бар’єри у спілкуванні з людьми з інвалідністю  та шляхи їх подолання», – такою була тема тренінгу, який провела засновниця і директорка Першого спеціалізованого тренінг-центру HR-MASTER.Завідувачка  кафедри соціальної роботи і педагогіки Університету «Україна» Анастасія Базеленко розповіла про найбільш популярні професії на ринку праці та можливості професійної перекваліфікації і працевлаштування.

Докторка педагогічних наук, професорка, директорка Вінницького інституту Університету «Україна», голова ради ГО «Соціальна перспектива» Ганна Давиденко розкрила тему особливостей працевлаштування  людей з інвалідністю в Україні.

Засновник СЕО ТОВ «Технології для людей» Віталій Потапчук провів майстер-клас щодо використання Connect Pro в режимі конференції для навчання співробітників з порушенням слуху.

Тема виступу президентки МБФ «Сlobal Foundation» Юлії Макарової – «Гендерна рівність в професійній сфері та запобігання харасменту на робочому місці».

Секретар ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» Антон Гулідін розповів про формування ефективної системи взаємодії роботодавців та громадських організацій і об’єднань. Спікер акцентував увагу насамперед на досвіді співпраці  з багатьма відомими в Україні крупними роботодавцями, які стали партнерами ГО «Громадський рух «Соціальна єдність».

Керівник проєкту «Стажування та працевлаштування нечуючих і слабочуючих людей у сфері реклами та ІТ» Віталій Кулько говорив про налагодження процесів взаємодії в колективі, в якому працюють особи з інвалідністю.

Досвідом Ашан Рітейл Україна щодо  працевлаштування людей з інвалідністю поділилась Залата Костюк, фахівчиня з КСВ  ТОВ «АШАН  Україна  ГІПЕРМАРКЕТ».

Теми, що були винесені на обговорення, викликали неабиякий інтерес присутніх та стали темами для дискусій і активного обміну думками.

Усі учасники цього насиченого інформативного заходу висловили готовність працювати в партнерстві заради розбудови безбар’єрної держави і це не може не тішити. Україна без бар’єрів – це об’єктивна реальність! Україні без бар’єрів – бути! 

Читайте також