Вітаємо з Міжнародним днем нечуючих

Щорічно в першу неділю вересня відзначається Міжнародний день нечуючих та слабочуючих людей. Вперше він був заснований у 1951 році, на честь створення Міжнародної федерації людей з порушенням слуху. За статистикою, порушення слуху має кожна дев’ята людина. Тож це – інший світ, який теж яскравий, різноманітний, багатий на цікавих людей і цікаві події, і – зі своєю мовою.

Всі вважають, що світ нечуючих тихий, але серед нечуючих багато геніїв. Бетховен – геній класичної музики, свої найкращі твори він написав, коли був повністю нечуючим. Є письменники Віктор Гюго і Жан Жак Руссо, їхніми творами зачитуються всі, є скульптор Ясен і неперевершений актор Леслі Нільсен. Неймовірні особистості, мотивуючі життєві історії та грандіозна спадщина.

На планеті 2500 мов. Уявіть цю неймовірну цифру! Але є ще один спосіб спілкування, який створений нечуючими людьми для нечуючих – жестова мова, і вона теж дуже змістовна. Ми, у громадській організації «Громадський рух «Соціальна єдність» щасливі, що разом з перекладачами жестової мови тут і зараз будуємо потужний міст до взаєморозуміння чуючих і нечуючих, і разом долаємо комунікаційні бар’єри в Україні.

Це непроста робота, що потребує знань, досвіду, великих коштів, а ще — небайдужості і бажання допомогти нечуючим людям. І в роботі нашої команди завжди присутні і небайдужість, тепло і людяність. Все це ми прагнемо передати людям!

Сьогодні, в Міжнародний день нечуючих, хочемо ще раз запевнити всіх: наша команда і надалі робитиме все задля того, щоб люди з порушенням слуху в Україні мали можливість жити в своїй державі, не відчуваючи ніяких бар’єрів, мали можливість почуватися повноправними громадянами, які можуть реалізувати свій потенціал, адже ми усі рівні.

Дякуємо всім однодумцям і партнерам за підтримку та довіру.

Читайте також