Безбар'єрність в системі ДСНС

Безбар'єрність в системі ДСНС

Сьогодні пройшла робоча нарада з питань реалізації принципів безбар’єрності в системі ДСНС.

Захід відбувся за участі заступника Голови ДСНС з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Романа Примуша та радника міністра внутрішніх справ України, секретаря ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» Антона Гулідіна.

Насамперед Антон Гулідін розповів про принципи впровадження доступності та безбар’єрності в усіх державних структурах задля того, аби всі гарантовані Конституцією послуги громадяни України, без винятків та обмежень, могли отримувати вчасно і в повній мірі. Особливо це стосується найближчих до людей та екстрених служб. Антон Гулідін розповів про те, як реалізується Національна стретегія безбар’єрності на прикладі діяльності ГО «Громадський рух «Соціальна єдність».

Наразі ГО у співпраці з міністерствами та відомствами держави запроваджує передові технології для того, щоб, не зважаючи на фізичні чи інші особливості, кожна людина мала змогу звернутися за консультацією чи по допомогу.

«Безбар’єрність є вимогою часу і ознакою розвинутого цивілізованого суспільства, тому за нею майбутнє», — наголосив Антон Гулідін.

Під час наради обговорювалися шляхи реалізації в системі ДСНС Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні.

Зокрема, проведений детальний аналіз облаштування адміністративних будівель ДСНС для забезпечення доступу людей з різними формами інвалідності та інших маломобільних груп населення, визначені першочергові та взірцеві об’єкти.

Наголошувалося на необхідності доступності сайтів системи ДСНС для нечуючих та слабочуючих, людей з порушенням зору, а також на можливості для людей з порушенням слуху викликати екстрені служби за допомогою спецліній зв'язку 101/102.

На нараді визначені першочергові кроки щодо запровадження безбар’єрності в системі ДСНС.
Реалізуватиметься програма безбар’єрності спільно з ГО «Громадський рух «Соціальна єдність», базуючись на досвіді ГО в цій роботі.

До речі, наразі партнерами ГО є більшість ключових міністерств та відомств України, зокрема: Міністерство соціальної політики, Міністерство закордонних справ, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство охорони здоров’я та інші, а також велика кількість крупних промислово-торгових компаній держави.

Читайте також