Цифрова держава для людей з інвалідністю

Цифрова держава для людей з інвалідністю

Міністерство цифрової трансформації України створило Раду з цифрової доступності для людей з інвалідністю, до складу якої увійшов Євген Охріменко – голова громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність».

«Забезпечення доступності цифрових технологій для всіх українців, у тому числі для людей з особливими потребами, – головна мета Мінцифри і ми цілком розділяємо її», – зазначив Євген Охріменко.

За його словами, діяльність Ради, по-перше, буде направлена на забезпечення доступності інтернету для людей з особливими потребами. У пріоритеті – під'єднання до фіксованого та мобільного інтернету закладів, у яких отримують послуги люди з особливими потребами. Взагалі, Мінцифри планує забезпечити 95% людей, соціальних об’єктів у населених пунктах та автомобільних доріг широкосмуговим доступом до інтернету.

Рада також займатиметься питаннями адресної допомоги для придбання гаджетів для інклюзивних потреб, розробкою програмного забезпечення для людей з особливими потребами, розробкою та адаптацією державних сайтів для їх потреб.

«Громадський рух «Соціальна єдність» опікується інтересами людей з особливими потребами з першого дня створення. Кожного дня ми бачимо, як люди з особливими потребами стикаються із ситуаціями, в яких порушуються їхні права через недосконалість, а, іноді, взагалі відсутність цифрових технологій.

Складна процедура проходження МСЕК для встановлення групи інвалідності. Відсутність інтернету в навчальних закладах або закладах реабілітації. Недоступність сайтів державних установ та організацій. Відсутність можливості отримання онлайн консультацій, адміністративних або медичних послуг. І це – ще неповний перелік проблем, які ми будемо вирішувати разом з Мінцифрою найближчим часом.

Радію ініціативам держави. Україні без бар‘єрів – бути!», – відзначив Євген Охріменко, голова громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність».

Ми щиро радіємо, що можемо бути почутими, що нашу команду, у лиці голови громадської організації, залучено до такого важливого проєкту. Обіцяємо, як і завжди, робити все, що у наших силах, задля створення України без бар'єрів.

https://www.kmu.gov.ua/news/mincifri-stvorilo-radu-z-cifrovoyi-dostupnosti-dlya-lyudej-z-invalidnistyu

 

Читайте також