Довідник безбар’єрності жестовою мовою

Друзі!

Громадська організація «Громадський Рух «Соціальна єдність» вязала участь у масштабному проєкті Олени Зеленської «Довідник безбар'єрності». Завдяки старанній роботі перекладачів довідник був адаптований на жестову мову, а для слабочуючих українців, які не володіють жестовою мовою та для людей з порушенням зору, яким важко читати, передбачено аудіодескрипцію.

«Довідник безбар'єрності» фіксує норми безбар'єрної мови, у якій немає місця дискримінаційним чи стереотипним фразам стосовно різних людей. Це зручний словник, який допоможе говорити коректно і толерантно по відношенню до кожного.

Знайти довідник доволі легко, а скористатися ним ще простіше.

Для цього потрібно:

  1. Перейти за посиланням – https://bf.in.ua або ввести в строку пошуку bf.in.ua.
  2. Відкрити будь-яку публікацію або у вікно пошуку на сайті ввести слово, яке вас цікавить. Наприклад, введено слово «слух».
  3. Із запропонованих записів відкрити той, що цікавить. Наприклад, обираємо «Людина з порушеннями слуху». Здійснюється перехід на детальний опис.
  4. Зверніть увагу на синій кружечок із зображенням рук біля заголовку. Тут переклад на жестову мову та аудіодескрипцію. Натиснувши на цей віджет, відкривається відео з перекладачем.
  5. Для людей з порушенням зору, яким важко читати, а також для людей з порушенням слуху, що не володіють жестовою мовою, передбачено аудіодескрипцію. Прослідкуйте, щоб було увімкнено звук.

«Довідник безбар'єрності» стане у нагоді кожному, хто прагне жити в Україні, вільній від бар’єрів та обмежень. Обов’язково скористайтеся цим сучасним онлайн посібником та спілкуйтеся з оточуючими без упереджень, дискримінації чи стереотипів.

Щиро дякуємо за таку ініціативу, а також за співпрацю першій леді Олені Зеленській та громадський організації «Безбар’єрність».

Читайте також