Друге засідання Ради безбар’єрності

Друге засідання Ради безбар’єрності

12 липня 2021 року відбулося друге засідання Ради безбар’єрності із розгляду плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Захід відбувся під головуванням Прем’єр-міністра України Д.А. Шмигаля та за участі першої леді О.В. Зеленської. У рамках заходу було презентовано ключові ініціативи з реалізації Національної стратегії безбар’єрності в Україні на період до 2030 року. Стратегія безбар’єрності – це не просто чергова програма для людей з різними формами інвалідності. Це цілий комплекс повноцінних та масштабних заходів, впровадження яких передбачає можливість людей з різними формами інвалідності суттєво покращити якість життя та бути залученими до соціуму. Це принципово інший, сучасний підхід, який сприяє якісним змінам для усієї країни. Сьогодні було презентовано 7 ключових проєктів плану заходів від Міністерств:

1. Створення стандартів інфраструктурної безбар`єрності.

2. Проведення масштабної кампанії «Україна без бар'єрів».

3. Покращення та, безпосередньо, надання доступу до мережі Інтернет в малонаселених пунктах та селах.

4. Реалізація фізичної доступності громадських будівель.

5. Запуск ветеранської підприємницької ініціативи (рівні можливості для започаткування власного бізнесу, учасниками бойових дій та ветеранами).

6. Запустити програму «Шкільна освіта для всіх».

7. Запровадити міжнародну класифікацію функціонування обмежень життєдіяльності та здоров’я.

Плани абсолютно усіх Міністерств передбачають адаптацію під потреби людей з порушенням слуху. Олена Зеленська також запропонувала свій власний проєкт – створити «Довідник безбар’єрності», в якому роз’яснюватимуться основні принципи та базові поняття безбар’єрності та правила комунікації. На другому засіданні Ради безбар’єрності секретар ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» – Антон Гулідін, – звітував про досвід спільної роботи з більшістю ключових державних міністерств та відомств. Окремо виділив та подякував Міністерству Внутрішніх справ України та Міністерству соціальної політики України, адже саме з цими міністерствами запущено наймаштабніші пілотні проєкти, які продовжують розвиватися. Велику підтримку ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» отримує від Міністерства соціальної політики України. Спільно з Мінсоцполітики та за підтримки офісу Ради Європи в Україні, три тижні тому було запущено портал «ВІЛЬНО!» і спільний проєкт «Працюй ВІЛЬНО!», який має вирішити проблему працевлаштування, підвищення кваліфікації та навчання людей з різними формами інвалідності. Уже в перші дні після запуску портал мав сотні відвідувань. Надзвичайно приємно, що до нас звертаються представники дуже крупних підприємств та цікавляться можливостями співпраці. Бізнес готовий до працевлаштування людей з інвалідністю і це надихає. «Завдяки спільним проєктам з Міністерством закордонних справ, Міністерством внутрішніх справ та Міністерством охорони здоров’я, а також Міністерством соціальної політики України, ми маємо успішні практики подолання комунікаційних бар’єрів. І робота в даному напрямку триває. Наразі дуже сподіваємося на взаєморозуміння та співпрацю з Міністерством інфраструктури.» – зазначив у свої доповіді Антон Гулідін.

Читайте також