Картка харків’янина: переваги для нечуючих

У вересні 2021 року містяни, учні, студенти, співробітники комунальних підприємств, установ та організацій міста Харків зможуть отримати «Картку харків’янина». Цей проєкт особливий, адже не має аналогів в Україні, впроваджується з ініціативи секретаря Харківської міської ради Ігоря Терехова. Картка харків’янина багатофункціональна. Планується, що за її допомогою харків’яни отримуватимуть знижки в організаціях-партнерах, зокрема, переваги надаватимуться у:

  • міському транспорті та на паркінгах Харкова;
  • медичних послугах та муніципальних аптеках;
  • магазинах: продуктових, будівельних та ін.;
  • закладах громадського харчування (кафе, ресторани);
  • кінотеатрах, театрах, музеях, зоопарку;
  • спортзалах та велопрокатах і багато іншого.

Основною метою видачі карток харків’янина є соціальна підтримка міською радою харків’ян, адже наявність картки надасть можливість заощаджувати сімейний бюджет.
Громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» долучилася до проєкту у якості партнеру та надаватиме щомісяця 30 хвилин безкоштовного відеозв’язку з перекладачем жестової мови у застосунку «Перекладач ЖМ» до кінця року. Таким чином, нечуючі та слабочуючі харків’яни матимуть можливість цілодобово, без вихідних, здійснювати виклик перекладача жестової мови онлайн для вирішення будь-яких особистих питань. Якщо наразі у вас є «Картка харків’янина», то завантажуйте застосунок «Перекладач ЖМ» і отримуйте 30 хвилин безкоштовного перекладу на жестову мову, а якщо у вас вже є додаток «Перекладач ЖМ», але немає картки, то заповнюйте анкету та користуйтеся різними додатковими послугами.

Що ще треба знати про проєкт «Картка харків’янина». Карткою можна буде оплачувати проїзд в міському транспорті в системі «Електронний квиток» без використання додаткового пільгового e-ticket. Ця ж картка буде функціонувати і як учнівський квиток. Комерційні та державні партнери власникам картки пропонують отримувати товари та послуги за соціальними цінами. У власників учнівських, студентських і пільгових карток харків’янина будуть різні переваги.
Існує декілька видів карток:

  1. Для школярів. Картка замінить шкільний Е-ticket. Забезпечить безкоштовний проїзд в громадському транспорті. Старшокласники зможуть окрім громадського транспорту відвідувати міські кафе (спеціальні бонуси).
  2. Для студентів. Пропуск до університету. Привілеї та спеціальні умові у міських кафе і квест-кімнатах. Пільги у громадському транспорті та метро.
  3. Для пільговиків. Безкоштовний проїзд в усіх видах транспорту. Відвідування за спеціальними умовами міських кафе і квест-кімнат. Знижки на послуги комунальних підприємств.
  4. Звичайна (картка харків’янина, який не входить до жодної з вищезазначених категорій населення міста). Переваги, бонуси та знижки від партнерів проєкту.

Щоб оформити картку – заповніть анкету на порталі електронних сервісів міста Харкова. Потрібно вказати усі паспортні дані. Також слід зазначити мету, з якою оформляється картка і обрати варіант отримання. Потім зазначте категорію: працівник комунальних підприємств, студент, пільговик або оберіть стандартну картку. Коли картка буде готова, вам надійде сповіщення у месенджер, який вказаний в анкеті. У повідомленні будуть дані про місце та час отримання картки.

Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов пропонує долучатися до проєкту харків’янам з порушенням слуху, отримувати картку та заощаджувати кошти. Зі сторони ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» до кінця року будуть нараховуватися 30 хвилин в місяць у мобільному застосунку «Перекладач ЖМ» до кінця року.

Читайте також