Куди звертатися, якщо ви стали жертвою насильства

За вчинення насильства винна особа може бути покарана відповідно до законодавства. Бо об’єктом злочину є здоров’я людини, її воля, честь чи гідність. Насильство може бути: фізичним, психологічним, економічним та сексуальним. В домашньому насильстві всі ці види насилля часто поєднуються.

У рамках проєкту «Країна без бар’єрів для нечуючих». Протидія насильству щодо жінок з порушенням слуху» громадська організація веде розповідає про види насильства та способи протидії (дивіться попередні відео). Ми інформуємо спільноту дівчат та жінок з порушенням слуху про те, де знайти допомогу та куди звертатися, якщо стали жертвою домашнього насильства:

  • Найперше, що має зробити постраждала особа (жертва) - звернутися до поліції (102), або піти до найближчого відділення поліції та написати заяву.
  • Якщо у вас є пошкодження на тілі – зверніться за медичною допомогою (103) та зафіксуйте їх.
  • Зателефонуйте на Національну «гарячу лінію» із запобігання домашнього насильства – за номером 116 123 (доступна цілодобово).
  • Можна звернутися на «гарячу лінію» для жертв домашнього насилля (цілодобово та безоплатно) за номером 15-47.
  • Для отримання безоплатної юридичної допомоги телефонуйте – 0 800 213 103;
  • Якщо від насильства постраждала дитина – зверніться до служб у справах дітей. За законом дитина, на очах у якої вчинили насильство – не свідок ситуації, а постраждала особа (жертва).
  • Якщо ви розумієте, що маєте психологічні проблеми – обов’язково звертайтеся за допомогою до психолога.

Важливо знати про спеціальні заходи, які передбачені законодавством та застосовуються для протидії домашньому насильству:

  • Припис на заборону побачень кривдника із постраждалою особою (жертвою), заборону відвідування місця спільного проживання.
  • Терміновий припис на заборону розшукування кривдником постраждалої особи (своєї жертви).
  • Заборона ведення переписки в соціальних мережах із постраждалою особою, або через її родичів чи друзів.

Громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» продовжує розповідати про дії у випадках прояву насильства та як протидіяти йому. Ми реалізуємо проєкт «Країна без бар’єрів для нечуючих. Протидія насильству щодо жінок з порушенням слуху» за підтримки Фонду соціального захисту інвалідів, Міністерства соціальної політики України та Міністерства внутрішніх справ України.

Звертайтеся через віджет на сайті громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» se.org.ua щоб отримати консультації психолога та юриста - перекладач жестової мови допоможе вам.

Слідкуйте за новинами громадської організації, щоб не пропустити нічого важливого.

Читайте також