Міжнародний день жестових мов

Міжнародний день жестових мов

Щороку, 23 вересня в світі відзначається Міжнародний день жестових мов. Саме цю дату обрали не випадково, адже в цей день 1951 році в Римі була заснована Всесвітня федерація нечуючих. Його проголошено Резолюцією Генасамблеї ООН. Нині організація об'єднує 135 національних асоціацій нечуючих, і захищає права близько 70 мільйонів нечуючих по всьому світу.

Команда Громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» від щирого серця вітає з Міжнародним днем жестових мов. Вважаємо, що це свято важливе для того, щоб розширити обізнаність в суспільстві та зробити ще один крок до безбар'єрного простору в Україні.

«Наша команда активно співпрацює з державою і кращі практики ми успішно втілюємо у партнерстві з Міністерством соціальної політики, за підтримки пані міністерки – Марини Володимирівни Лазебної. Хочу відзначити і активну співпрацю з Міністерством внутрішніх справ України, - Міністерством, яке протягом року запустило багато пілотних проєктів і продовжує активно впроваджувати безбар’єрність на всіх рівнях. Завдяки Національній стратегії зі створення безбар’єрного простору, що ініційована Оленою Зеленською, безбар’єрність поступово та дуже впевнено стає нормою. Я дуже вдячний за розуміння, плідну співпрацю та переконаний, що таке партнерство – це можливість створити Україну без бар’єрів для людей з порушенням слуху, а невдовзі й для всіх українців з різними формами інвалідності. Дякую також усій нашій команді, зокрема перекладачам жестової мови. Це завдяки вам усі наші проєкти стали близькими і зрозумілими для нечуючих і слабочуючих, а значить, - наша з вами робота має результати з конкретними адресатами.Сьогодні хочу побажати колегам, партнерам, громадським активістам, всім, хто, як і ми прямує до однієї мети – «безбар’єрність», – наполегливості, сили, терпіння і нових перемог.» – голова ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» – Євген Охріменко.

«Ми проводимо зустрічі з українцями, які підтримують захист прав нечуючих і слабочуючих, не словами і відосиками, а справами. Вже реалізовано можливість виклику Національної Поліції України через веб сайт та додаток кожному нечуючому українцю, і попереду стоять задачі, щодо доступності інформації на жестовій мові і спілкування з патрульною поліцією без жодних бар‘єрів. На сайті ДСНС вже встановлено «Вушко» завдяки якому кожен українець з порушенням слуху може звернутися і отримати допомогу без жодних проблем в комунікації.» – Антон Гулідін.

Читайте також