ООН високо оцінила нашу співпрацю з міськрадою Харкова

ООН високо оцінила нашу співпрацю з міськрадою Харкова

Моніторингова місія Організації Об’єднаних Націй (ООН) з прав людини в Україні взяла за приклад та високо оцінила спільну діяльність Харківської міської ради з громадською організацією «Громадський рух «Соціальна єдність» щодо впровадження у медичних закладах засобів для комунікації з нечуючими людьми. Таке досягнення Харківської міської ради стало можливим завдяки реалізації громадською організацією програми Країна без бар'єрів для нечуючих і застосуванню унікальних інформаційних технологій, що розроблені партнером програми ТОВ «Технології для людей».

Близько 100 державних закладів і установ Харкова обладнано спеціальними планшетами з ліцензійним програмним забезпеченням для швидкого виклику перекладача жестової мови. Це дозволяє якісно обслуговувати відвідувачів з порушенням слуху. Серед таких установ – медичні заклади, центри надання адміністративних послуг, управління соціального захисту, адміністрації всіх районів міста, центральні бібліотеки районів, абонентські відділи теплових мереж та водоканалу, Будинок нерухомості та БТІ, Центр реінтеграції бездомних осіб.

Такі дії Харківської влади виявилися надзвичайно доречними. Захист прав людей з інвалідністю, особливо на тлі глобальної кризи, спричиненої COVID-19, першочергова задача суспільства, проте далеко не всі державні заклади були готові до цього.

«Як приклад перспективної практики можна згадати дії Харківської міської ради, яка у березні 2020 року почала впроваджувати в усіх міських медичних закладах онлайн-послугу із перекладу жестовою мовою. Ця криза виявила значний розрив між соціальними послугами у суспільстві та потребами людей з інвалідністю», – відзначається в інформаційній записці Моніторингової місії ООН «Вплив пандемії COVID-19 на людей з інвалідністю в Україні».

Позитивна оцінка моніторингової місії Організації Об’єднаних Націй суспільної діяльності Харківської міської ради з ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» та компанії «Технології для людей» – це неймовірна відзнака та підтвердження того факту, що ми на правильному шляху.  

Читайте також