Пандемія: як жити нечуючим

Пандемія COVID-19 спричинила грандіозні зміни у всьому світі. Карантин змусив всіх бути вдома, без можливості відвідувати культурні заходи, діти та батьки пристосувалися до дистанційного навчання, роботи онлайн, а найголовніший аксесуар 2020 та 2021 років – маска.

Деякі особи скаржаться через незручність та незвичність носіння масок. А тепер уявіть, як почуваються слабочуючі та нечуючі люди? Проблема в тому, що маски не дають можливості людині з порушенням слуху зчитувати з губ інформацію і це – лише одне з основних ускладнень життя нечуючих.

Багато людей і без втрати слуху ледве намагаються зрозуміти, що їм говорять за маскою. Під час пандемії для людини з порушенням слуху наявність маски – одне з болючих питань, адже читання по губах – одна з небагатьох можливостей більш-менш вільно комунікувати та розуміти співрозмовника. Найважливішими елементами спілкування для нечуючих є вираз обличчя, міміка, артикуляція. Все це допомагає отримати інформацію, не використовуючи листка та ручки.

Для людини з порушенням слуху є дуже важливою участь перекладача жестової мови в усіх установах, організаціях та закладах, скрізь там, де потрібна комунікація при отриманні послуг. Вирішенням питання щодо носіння масок для людей з порушенням слуху є прозорі маски.

Полегшує життя можливість отримання послуг перекладу з/на жестову мову. Перекладачі, які підключають до діалогу онлайн, чують все, що говорить співрозмовник та у режимі реального часу перекладають на жестову мову. А все, що каже нечуючий на жестовій мові, перекладач озвучує голосом для іншого учасника діалогу. Таким чином, маска не заважає вільно спілкуватися та розуміти один одного.

Нагадаємо, що саме зараз ми збираємо дані користувачів, які хочуть отримати 270 хвилин відеозв’язку з перекладачами жестової мови. Ми формуємо список бажаючих і після 15 листопада забезпечимо для людей з порушенням слуху вільний доступ до перекладачів жестової мови.

Це стало можливим завдяки реалізації проєкту «Країна без бар’єрів для нечуючих: Створення умов для соціальної адаптації людей з порушенням слуху», який громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» реалізує за підтримки Фонду соціального захисту інвалідів та Міністерства соціальної політики України.

Заповнити анкету можна за посиланням: https://forms.gle/CFQjw1F8rVAFHRBc7

Долучайтеся!

Читайте також