МОЗ та Громадський рух «Соціальна єдність» підписали меморандум про співпрацю

МОЗ та Громадський рух «Соціальна єдність» підписали меморандум про співпрацю

Міністерство охорони здоров’я та громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» підписали Меморандум щодо намірів співпраці у побудові в Україні безбар’єрного середовища для людей з особливими потребами, зокрема, нечуючих людей, та доступності медичних послуг для кожного українця.

Підписання Меморандуму відбулося у лютому 2021 року за участі міністра охорони здоров’я Максима Степанова та голови громадської організації Євгена Охріменка і секретаря ГО Антона Гулідіна. Як зазначалось під час заходу, до сьогодні місцеві органи виконавчої влади самотужки вирішували комунікаційні проблеми, що виникали при наданні медичної допомоги людям з порушенням слуху. Особливого загострення проблема набула під час пандемії COVID-19, коли кількість звернень значно збільшилася.

Тож команда міністерства високо оцінила ініціативи «Громадського руху «Соціальна єдність» та активну діяльність у забезпеченні засобами комунікації медичних закладів країни. Справжній лідер проєкту «Країна без бар'єрів для нечуючих» – місто Харків, в якому майже всі державні заклади та установи, за сприяння міської ради, вже успішно користуються сучасним IT-рішенням для комфортного спілкування з нечуючими та слабочуючими людьми. Результати діяльності громадської організації були ефективні. Технології, які використовуються, добре себе зарекомендували. Міністерство охорони здоров'я України високо оцінило активну діяльність ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» і підписаний меморандум – офіційний намір долучитися до діяльності громадської організації. Сподіваємося, що реальні дії МОЗ допоможуть пришвидшити повноцінне забезпечення доступності для людей з особливими потребами, адже це – важливий крок у створенні безбар'єрної України. Очільник міністерства зазначив, що бачить ефективну роль держави у впровадженні інноваційних технологій для потреб людей з порушенням слуху, яких на сьогодні в Україні близько 2 млн.

«Нещодавно Моніторингова місія Організації Об’єднаних Націй з прав людини в Україні взяла за приклад нашу спільну діяльність з Харківською міською радою щодо впровадження у медичних закладах засобів для комунікації з нечуючими людьми. Адже, захист прав людей з інвалідністю, особливо на тлі глобальної кризи, спричиненої COVID-19, першочергова задача суспільства. Реальні дії Міністерства охорони здоров’я у бік людей з особливими потребами – це важливий крок у створенні безбар’єрної України», – зазначив голова громадської організації Євген Охріменко.

Читайте також