Що таке домашнє фізичне насильство та як себе захистити

У рамках проєкту «Країна без бар’єрів для нечуючих» громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» реалізує проєкт «Протидія насильству щодо жінок з порушенням слуху» та продовжує інформувати спільноту жінок з порушенням слуху про види домашнього насильства та як діяти, коли ви стикаєтесь з домашнім насильством. Проєкт реалізується за підтримки Фонду соціального захисту інвалідів, Міністерства соціальної політики України та Міністерства внутрішніх справ України.

Фізичне насильство – це навмисне нанесення тілесних ушкоджень, які супроводжуються болем та можуть завдати шкоди психологічному та фізичному здоров’ю людини (чи навіть смерті): будь-які удари, смикання, штовхання, викручування рук, знущання, побиття, спроби задушити. Дуже часто жертвами фізичного насильства стають жінки, діти та підлітки. Кривдники вважають їх безпорадними та не готовими до самооборони. Тому важливо зробити все, аби не потрапити у ситуацію, пов’язану з фізичним насильством і найкращий спосіб захистити себе від домашнього фізичного насильства – піти від кривдника.

Що робити, якщо ви стали жертвою домашнього насильства та як піти від людини, яка чинить насильство:

- не соромитися говорити - повідомте про ситуацію людям, яким ви довіряєте - рідним, друзям, сусідам;
- телефонувати на гарячу лінію 0 800 500 335 або 116 123;
- продумати свій план дій: підготувати сумку з необхідними речами, документами (паспорт, свідоцтво про народження дітей, свідоцтво про право власності на майно), грошима, ювелірними виробами, які можна продати в разі необхідності, ліками та іншими необхідними речами, які можуть знадобитися на перший час, коли - буде прийнято рішення піти від кривдника;
- вивчіть напам'ять телефони осіб, яким ви довіряєте;
- знайдіть місце, де ви могли б сховатись;
- якщо тривалий час проти вас здійснювалося фізичне насильство, необхідно підтвердити факт та ознаки побиття (звернутися до поліції та сімейного лікаря);
- ви можете отримати безкоштовну юридичну допомогу в Центрах безоплатної правової допомоги;
- не варто відповідати агресією на агресію, щоб не спровокувати кривдника до бІльшої агресії;
- якщо у вас є можливість – викликайте поліцію якнайшвидше.

Фізичне насильство – це більше про запобігання, аніж про протидію. Ми маємо вчасно зробити все необхідне, аби залишатися в безпеці.

Якщо ви відчуваєте небезпеку поряд зі своїм партнером, якщо ви піддаєтеся домашньому насильству – звертайтеся за допомогою! На виконання проєкту «Країна без бар’єрів для нечуючих». Протидія насильству щодо жінок з порушенням слуху» найближчим часом через віджет на сайті громадської організації “Громадський рух “Соціальна єдність” для жінок з порушенням слуху можна буде отримати консультації психолога та юриста, які допоможуть у вирішенні ситуацій з фізичним насильством, в які потрапляють нечуючі та слабкочуючі жінки та дівчата.

Слідкуйте за новинами громадської організації, щоб не пропустити нічого важливого.

Читайте також