Суми на шляху до безбар’єрності

Суми на шляху до безбар’єрності

5 серпня секретар ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» Антон Гулідін на запрошення громадської організації людей з порушенням слуху «Спеціально для тебе» відвідав місто Суми. За статистичними даними ГО «Спеціально для тебе», наразі у Сумах проживає близько 2500 людей з порушеннями слуху різного ступеню, а місто не адаптоване під їх потреби ніяким чином. Гарна новина полягає в тому, що місцева влада готова до грандіозних змін та прагне створювати безбар’єрний простір розуміючи, наскільки це важливо для місцевих жителів.

Голова Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький чудово знається на питаннях безбар’єрного простору і був членом міжвідомчої групи з розробки Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. Тому зараз на посаді губернатора одне з пріоритетних завдань – створення безбар’єрного середовища в області.

У рамках зустрічі було проведено продуктивну бесіду, обговорено питання щодо реалізації масштабних проєктів, які зроблять державні послуги доступними для людей з порушенням слуху. Стосується це абсолютно усіх сфер без виключення: медицини, освіти та культури.

Основні цілі на найближчий час поставлено, покроковий план дій визначили. В першу чергу на сайті ОДА з’явиться спеціальний веб-віджет «Вушко», натиском на яку відбуватиметься виклик перекладача жестової мови. Людина з порушенням слуху, відвідавши сайт, зможе вирішити свої питання онлайн, а також здійснити телефонний дзвінок за допомогою перекладача жестової мови, який підключається до діалогу у режимі 24/7. Таким чином, слабочуючі та нечуючі сумчани зможуть легко вирішувати всі свої питання.

На зустрічі також були присутні народний депутат Михайло Ананченко, громадська діячка Олена Полок та Людмила Бунаас, які активно підтримують процес створення безбар’єрного простору в місті Суми.

Суми – черговий позитивний приклад, коли влада та громадські діячі роблять крок на зустріч безбар’єрності з метою вирішення таких важливих соціальних питань.

Ми, команда громадської організації, готові ділитися усім свої досвідом та експертністю, які напрацьовували роками, щоб в якомога коротші строки зробити Україну адаптованою під потреби людей з різними формами інвалідності.

Читайте також