В Україні громадяни з порушенням слуху не можуть змінити виборчу адресу

Минуло більше трьох місяців як Центральна виборча комісія затвердила порядок зміни виборчої адреси. Однак, в Україні немає статистики скільки людей з порушенням слуху скористалося цією нагодою, а тим паче з числа вимушено переміщених осіб.

Після зустрічі з секретарем громадської організації “Громадський рух “Соціальна єдність” Антоном Гулідіним, ФРОНТ-ОФІС Луганської області, Донецької області та АР Крим, враховуючи численні звернення людей зі статусом вимушено переміщених осіб, які мають повну або часткову втрату слуху, та перед якими постає багато проблем не тільки з виборчими процесами, подали ряд звернень до органів влади.

Люди з порушенням слуху мають проблеми з моменту перетину контрольних пунктів в'їзду/виїзду. Там немає спеціалістів, які можуть надати допомогу людям з порушенням слуху і немає перекладачів жестової мови. Нечуючі люди не можуть отримувати якісні послуги від соціальних служб (оскільки там немає фахівців, які можуть спілкуватися жестовою мовою), така ж сама ситуація існує скрізь: в банківських установах та медичних закладах України.

У зв’язку з чим координатори громадської ініціативи Фронт-Офіс звернулися до Голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової з проханням розглянути на Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, можливість вирішення існуючих проблем та провести відповідне слухання в Комітеті із запрошенням представників громадської ініціативи Фронт-Офіс та представників громадських організацій осіб з порушенням слуху з Луганської і Донецької областей та АР Крим з метою напрацювання пропозицій захисту прав вимушено переміщених осіб з порушенням слуху.

Читайте також