Ведемо просвітницьку діяльність щодо використання новітніх технологій для нечуючих

Ведемо просвітницьку діяльність щодо використання новітніх технологій для нечуючих

Громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» веде просвітницьку діяльність серед школярів з порушенням слуху Харкова щодо використання новітніх технологій для комунікації у міських закладах, інтернет-просторі та індивідуальному користуванні.

Діяльність ведеться у рамках проєкту Країна без бар’єрів для нечуючих, що впроваджується Харківською міською радою спільно з громадською організацією.

Регіональний представник «Громадського руху «Соціальна єдність» – Валентина Кушнарьова разом з представником компанії «Технології для людей», що є розробником додатків для нечуючих, Юлією Мельник, провели зустріч зі школярами у Харківській спеціальній загальноосвітній школі-інтернат I-III ступенів №6 для дітей зі зниженим слухом.

Дітям наочно продемонстрували, як саме відбуваються процес виклику онлайн-перекладача жестової мови через планшет зі спеціальним ліцензійним забезпеченням та сам процес комунікації між чуючою та нечуючою людиною за допомогою перекладача.

Також проінформували школярів про існуючу можливість спілкуватися через веб-віджети на сайтах муніципальних закладів Харкова, де є позначка «Перекреслене вушко», адже нерідко саме молоде покоління допомагає батькам та літнім людям використовувати сучасні інтернет-технології.

Крім того, діти дізналися про мобільний додаток «Перекладач ЖМ», який надає можливість членам громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» безкоштовно користуватися послугами сурдоперекладу.

Зустріч завершилась інтерактивними іграми, солодкими подарунками та гарним настоєм.

Нагадаємо, що на сьогодні більше 100 міських установ Харкова адаптовані під потреби нечуючих та здатні якісно обслуговувати людей з порушенням слуху.

Читайте також