Відзнака Міністерства внутрішніх справ України

Відзнака Міністерства внутрішніх справ України

Громадська організація «Громадський рух «Соціальна єдність» спрямувала до Міністерства внутрішніх справ України клопотання про представлення до нагород наших колег, партнерів, які вже котрий рік поспіль працюють над створенням безбар’єрного простору в Україні для людей з порушенням слуху. Це перекладачі жестової мови, які активно працювали і працюють у спільних з Міністерством внутрішніх справ України проєктах, що сприяють утвердженню законності та правопорядку в державі, які допомагають людям з порушенням слуху почуватися вільно та безпечно.

Окремо відзначимо, що нагороду отримав Віталій Потапчук – слабочуючий розробник сучасних цифрових сервісів для людей, які спілкуються жестовою мовою. Саме завдяки його, не побоїмося цього слова, винаходам, десятки тисяч українців мають можливість бути почутими, коли говорять жестовою мовою. Це унікальне, спеціалізоване та ліцензійне програмне забезпечення, аналогів якому ще не створили.

Сьогодні, під час урочистого прийому в Міністерстві внутрішніх справ України наші колеги отримали почесні відзнаки відомства та цінні подарунки. Важливо, що така значуща для всієї нашої команди подія відбулася перед Міжнародним днем нечуючих та в межах Міжнародного тижня нечуючих.

Саме завдяки перекладачам жестової мови нечуючі та слабочуючі українці цілодобово мають можливість звернутися до:

  • Головного управління Національної поліції Києва через спеціальний віджет «Вушко» на сайті.
  • Державної служби надзвичайних ситуацій – на сайті.
  • Представників поліції в Києві, адже у рамках пілотного проєкту встановили спеціалізоване програмне забезпечення для цілодобового доступу до перекладачів жестової мови в екіпажах поліції міста.
  • Сервісних центрів МВС у Києві, Одесі, Львові, Дніпрі, Харкові.
  • Представників у зонах прикордонного контролю – в Борисполі, Жулянах, Одесі, Львові, Станиці Луганській.

Це проєкти, які вже запущено, які вже успішно працюють та демонструють високі результати. Приємно, що Міністерство внутрішніх справ України є одним з тих відомств, що в числі перших почали розбудовувати державу без бар'єрів не словами, а справами. Зараз активно реалізовується грандіозний проєкт «Країна без бар’єрів для нечуючих. Протидія насильства щодо жінок з порушенням слуху», де Міністерство внутрішніх справ України теж не залишилося осторонь і сприяє, допомагає в реалізації.

Щиро дякуємо за співпрацю, за нагороди та визнання досягнень команди, яка у режимі 24/7 працює задля створення України без бар’єрів.

Вітаємо колег із заслуженими нагородами!

Читайте також