Засідання Ради безбар’єрності: курс на зміни

Засідання Ради безбар’єрності: курс на зміни

27 жовтня відбулося засідання Ради безбар’єрності під головуванням Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова. Секретар ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» Антон Гулідін взяв участь у заході як член Ради безбар’єрності та як радник міністра внутрішніх справ України.

Під час зібрання представлено результати виконання за третій квартал 2021 року Плану заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, яка була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України.

Представники ключових міністерств держави ознайомили присутніх зі станом реалізації флагманських проєктів. Під час засідання обговорили комунікаційну стратегію реалізації Нацстратегії безбар’єрності, а також відбулася презентація проєкту першої леді Олени Зеленської «Довідник безбар’єрності».

Про значимість та потужність заходу свідчить присутність важливих державних діячів.

Серед учасників заходу, зокрема:

радниця – уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна;

міністр освіти і науки Сергій Шкарлет;

заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест;

міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко;

міністр інфраструктури Олександр Кубраков;

заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко;

міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна;

заступник міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська;

Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина;

директорка виконавча ГО «Безбар’єрність» Оксана Збітнєва.

Захід надзвичайно потужний, адже він засвідчив, що за зовсім короткий проміжок часу в Україні зроблені важливі кроки на шляху до безбар’єрності. Як ініціатор ідеї безбар’єрності та активний учасник процесу реформ, команда ГО «Громадський рух «Соціальна єдність» відзначає, що наразі зроблено дуже багато задля того, щоб безбар’єрність в Україні стала об'єктивною реальністю.

Учасники засідання окреслили найближчі плани наступних кроків щодо впровадження безбар’єрності в усіх галузях суспільного життя, аби кожен громадянин України, без бар’єрів та обмежень, почувався в своїй державі комфортно та мав можливість успішно реалізуватися.

До речі, до створення Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар'єрності було залучено 15 міністерств, 47 громадських організацій та аналітичних центрів, від яких надійшло понад 250 пропозицій. У План включені напрацювання команди ГО «Громадський рух «Соціальна єдність».

Читайте також