Триває робота над спільним проєктом з МВС для нечуючих

Триває робота над спільним проєктом з МВС для нечуючих

Ось і пройшов ще один місяць відтоді як команда Громадського руху "Соціальна єдність" перемогла в конкурсі, оголошеному Фондом соціального захисту інвалідів та отримала державну підтримку на реалізацію благодійного пілотного проекту для системи Міністерства внутрішніх справ по впровадженню перекладу жестової мови в Національній поліції України для забезпечення надання правової допомоги і оперативного надання роз’яснень нечуючим людям щодо їх прав та обов’язків в конкретних правових ситуаціях в Україні та створення 4 відповідних відео-роликів.

Робота над проєктом кипить – робочі зустрічі, зум-обговорення, палкі дискусії з спільнотою нечуючих та слабкочуючих людей, поради експертів з Міністерства внутрішніх справ України, робота з підрядниками за всіма напрямками.

Були проведені окремі перемовини з керівництвом Міністерства внутрішніх справ України та досягнута домовленість щодо презентації керівництву Міністерства виготовлених роликів в першій декаді грудня 2020 року.

Міністерство внутрішніх справ України також запланувало провести роботу щодо доведення до всіх причетних структурних підрозділів, задіяних в комунікаціях з населенням, спеціальних інструкцій та правил поводження з нечуючими та слабкочуючими людьми.

Власне, нечуючі та слабкочуючі люди мають таке ж право на спілкування та доступ до інформації, як і люди без порушень слуху. Це основне правило, яким потрібно керуватися завжди, коли маєш контакт з нечуючою людиною. Це правило «people-first language». Йому складно знайти відповідник українською мовою, проте воно означає, що в першу чергу треба бачити людину, а не її діагноз, соціальний статус або інвалідність. І наше суспільство лише починає йти в цьому напрямку.

А ми не зупиняємось і продовжуємо працювати задля створення безбар'єрного середовища в Україні для нечучих людей!

Читайте також